Türkiye'de Bunge

Türkiye’de 2000 yılından bu yana faaliyet gösteren Bunge, yerli üretim ve ithal yağlı tohumları, sektörün ihtiyacına uygun olarak Bunge’ye ait tesislerde özenle işlemekte ve hijyenik koşullara uygun olarak dağıtımını gerçekleştirmektedir. Bunge’nin ticari faaliyetleri kapsamında ayrıca tahıllar da bulunmaktadır.

Bunge tesislerinde bulunan rafineri ve dolum işletmelerinde yağlı tohumların işlenmesinden elde edilen ham yağ, içeriğe sadık kalınarak rafinasyona tabi tutulmaktadır. Son aşamada ambalajlı ürün formasyonunda nihai tüketicilerin kullanımına sunulmak üzere; Türkiye’nin en büyük perakende zincir mağazalarına, geleneksel ve HoReCa kanallarına, ileri gıda ürünleri işleyici firmaların üretimlerinde kullanılmak üzere saf veya rafine bitkisel yağ olarak tedarik edilmektedir.

 Bunge tesislerinde işlemesi yapılan bitkisel yağ tohumlarından elde edilen yüksek proteinli küspe ise beyaz et ve yumurta üreticileriyle büyükbaş yem fabrikalarına satılmaktadır.

2017 yılında, Türkiye’nin köklü markalarından Komili, Kırlangıç, Sezai Ömer Madra markalarını bünyesine katan Bunge, sızma ve riviera zeytinyağının yanı sıra farklı damak tatlarına yönelik olarak Komili’nin uzmanlığıyla geliştirilen özel ürünleri tüketicisiyle buluşturmaktadır.

turkiyede-bunge-2