BUNGE
İletişim Site Haritası

Kullanım Koşulları

 

Bunge Limited bağlı şirketi olan Bunge Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin (“Bunge”) web sitesine hoş geldiniz. Bu web sitesinin herhangi bir bölümünde yer verilen her türlü bilgi, ürün veya hizmetin kullanımı dahil olmak üzere bu web sitesinin kullanımı, işbu Kullanım Koşulları ve Web Sitesi Veri Koruma Politikası ve bu web sitesinde yer verilen diğer uyarıların tarafınızca kabul edilmiş olması üzerine size sunulmaktadır. Bu web sitesini veya bu web sitesinin herhangi bir bölümünde yer verilen bilgi, ürün veya hizmetleri kullanıyor olmanız, bu Kullanım Koşulları ve Web Sitesi Veri Koruma Politikası ve bu web sitesinde yer verilen diğer uyarıları kabul ettiğiniz ve bunlara uymayı ve bunların gereklerini yerine getirmeyi taahhüt ettiğiniz anlamına gelmektedir. Bu belgelerden birer çıktı alıp kayıtlarınızda saklamanızı öneririz.

 

Kullanım Koşullarında Değişiklik

Bunge, bu Kullanım Koşullarında size önceden bildirimde bulunmaksızın ve herhangi bir yükümlülük altına girmeksizin tamamen kendi takdirine bağlı olarak değişiklik yapma, yeni madde ekleme veya çıkarma hakkına sahiptir. Bu Kullanım Koşullarında yapılacak değişiklikler, söz konusu değişikliklerin web sitesinde yayınlanması ile geçerlilik kazanacaktır. Değişikliklerden sonra web sitesini kullanmaya devam etmeniz yapılan değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelir, bu nedenle web sitesini zaman zaman kontrol etmenizi öneririz.

 

Kullanım Kısıtlamaları

Bunge’nin önceden açık yazılı izni olmaksızın bu web sitesini, içeriğini veya herhangi bir bölümünü hiçbir şekilde veya hiçbir araçla (elektronik, mekanik, fotokopi alma veya diğer) indiremez, değiştiremez, çoğaltamaz, yeniden nakledemez, dağıtamaz, yayamaz, satamaz, basamaz, yayınlayamaz, kullanamaz, icra edemez veya dolaşıma sokamazsınız. İndirme işlemi sonucunda indirdiğiniz materyal üzerinde hiçbir hak, mülkiyet veya yararlanma hakkı edinmiş olmazsınız. Web sitemize erişim ve bu siteyi kullanım hakkınız Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olmakla birlikte kaynak kanun ve yönetmeliklere de tabi olabilir. Web sitemizin kullanılmasıyla ilgili tüm bu belirtilen kanun ve yönetmeliklere uyacağınızı kabul etmektesiniz.

 

Yasal Uyarı

BUNGE WEB SİTESİNDE SİZE DOĞRU VE GÜNCEL BİLGİ VERMEK İÇİN TİCARİ OLARAK ELİNDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERMİŞ BULUNMAKTADIR. BUNUNLA BİRLİKTE, BUNGE BU WEB SİTESİNDE YER VERİLEN, WEB SİTESİNDEN İNDİRİLEN VEYA ERİŞİLEN BİLGİLERİN DOĞRULUĞU, GÜVENİLİRLİĞİ, GÜNCELLİĞİ VEYA EKSİKSİZLİĞİ KONUSUNDA HERHANGİ BİR GARANTİ VERMEMEKTEDİR.

BU WEB SİTESİNDE AKSİ AÇIKÇA BELİRTİLENLER HARİCİNDE, WEB SİTESİNİN PERFORMANSI VE WEB SİTESİNDEN ERİŞİLEN VEYA WEB SİTESİNDE SUNULAN TÜM BİLGİLER, ÜRÜNLER VEYA HİZMETLER, (TAMAMİYLE İLGİLİ YASAL MEVZUATIN ELVERDİĞİ ÖLÇÜDE) MÜLKİYET, SATILABİLİRLİK, BELLİ BİR AMACA UYGUNLUK, ÜÇÜNCÜ ŞAHIS HAKLARINA TECAVÜZ EDİLMEMESİ VEYA SİSTEM ENTEGRASYONU İLE İLGİLİ GARANTİLER VEYA ZIMNİ GARANTİLER DE DAHİL OLMAK ÜZERE  AÇIK VEYA ZIMNİ HERHANGİ BİR BEYAN VEYA GARANTİ VERİLMEKSİZİN “OLDUĞU GİBİ” ESASIYLA SUNULMAKTADIR. BUNGE, WEB SİTESİNDE AKSİ AÇIKÇA BELİRTİLENLER HARİCİNDE, WEB SİTESİNİN VEYA WEB SİTESİNDEN ERİŞİLEN VEYA ELDE EDİLEN HER TÜRLÜ BİLGİ, ÜRÜN VEYA HİZMETİN SÜREKLİLİK ARZ EDECEĞİ, KESİNTİSİZ OLACAĞI, HATASIZ OLACAĞI (VEYA HATALAR TESPİT EDİLDİĞİNDE DÜZELTİLECEĞİ), GÜVENLİ OLDUĞU VEYA VİRÜS VEYA DİĞER ZARARLI UNSURLARI İÇERMEDİĞİ YÖNÜNDE SİZE KARŞI HERHANGİ BİR BEYANDA BULUNMAMAKTA VEYA GARANTİ VERMEMEKTEDİR. BUNGE, WEB SİTESİNE GİRMENİZ, WEB SİTESİNDEN HERHANGİ BİR MATERYAL İNDİRMENİZ VEYA WEB SİTESİNDEKİ MATERYALLERİ KULLANMANIZ SONUCUNDA YAŞANABİLECEK GÜVENLİK İHLALLERİNDEN VEYA BİLGİSAYAR SİSTEMİNİZDE OLUŞABİLECEK HASARLARDAN VEYA VERİ KAYIPLARINDAN HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU OLMAYACAKTIR.

BUNGE, TAMAMEN KENDİ TAKDİRİNE BAĞLI OLARAK, HERHANGİ BİR YÜKÜMLÜLÜK ALTINA GİRMEKSİZİN VEYA BİLDİRİMDE BULUNMAKSIZIN WEB SİTESİNİN TAMAMINI VEYA BİR BÖLÜMÜNÜ VEYA WEB SİTESİNDE YER VERİLEN HERHANGİ BİR İÇERİĞİ DEĞİŞTİRME, BUNLARA ERİŞİMİ DEVRE DIŞI BIRAKMA VEYA GEÇİCİ VEYA KALICI OLARAK DURDURMA HAKKINI SAKLI TUTAR.

 

Sorumluluğun Sınırlandırılması

WEB SİTEMİZİ ZİYARET ETMEKLE, BU WEB SİTESİNİ KULLANMANIN VE BU WEB SİTESİNDE YER VERİLEN BİLGİLERE İTİMAT ETMENİN RİSKİNİN SİZE AİT OLACAĞINI ONAYLAMIŞ VE KABUL ETMİŞ BULUNMAKTASINIZ. SÖZLEŞMEVEYA HAKSIZ FİİL OLUP OLMADIĞINA BAKILMAKSIZIN, BU WEB SİTESİNİN KULLANILMASI VEYA PERFORMANSI DOLAYISIYLA HERHANGİ BİR ŞEKİLDE DOĞACAK TÜM DOĞRUDAN, DOLAYLI, MENFİ, MÜSBET, YA DA DİĞER ZARAR VE HASARLARDAN, BUNLARIN ORTAYA ÇIKMA OLASILIĞI BUNGE VEYA YETKİLİ TEMSİLCİLERİNE BİLDİRİLMİŞ OLSA DAHİ, BUNGE SORUMLU TUTULAMAZ.

 

Kullanıcının Beyan ve Garantileri; Kullanıcının Tazminatı

Bu web sitesini (ve bu web sitesinden eriştiğiniz veya bu web sitesinde yer verilen tüm hizmetleri) kullanarak vermiş olduğunuz tüm bilgilerin doğru olduğunu beyan ve garanti etmekte ve web sitesini Kullanım Koşullarına ve ilgili tüm mevzuat hükümlerine uygun olarak kullanacağınızı beyan ve taahhüt etmektesiniz.


Üçüncü şahıslarca bu web sitesini kullanmanız veya Kullanım Koşullarına aykırı hareket etmeniz nedeniyle iddia edilecek her türlü kayıp, yükümlülük, hak talebi, istem, zarar veya giderden (makul ölçüler dahilinde mahkeme masrafları dahil) bizi ve bağlı ortaklıklarımızı, iş ortaklarımızı, yöneticilerimizi, yönetim kurulu üyelerimizi, çalışanlarımızı ve mümessillerimizi ari tutmayı, savunmayı ve tazmin etmeyi kabul etmektesiniz. Tarafınızca tazmin edilmesi gereken  konularda savunma ve süreç kontrolünü üstlenme hakkını saklı tutmakla birlikte bunu yapmamız tazminat yükümlülüklerinizi ortadan kaldırmayacaktır.


Üçüncü Şahıs Web Siteleri

Diğer web sitelerine verilen linkler ve üçüncü şahıslarca sunulan ürün ve hizmetlere yapılan atıflar size yalnızca kolaylık sağlama amacına yönelik olup, bu web sitelerini işleten kuruluşlara, bu web sitelerinde yer verilen içeriğe veya üçüncü şahıs ürün ve hizmetlerine Bunge’nin onay verdiğini veya bunları uygun bulduğu anlamına gelmemektedir. Bunge’nin diğer kuruluşlarca sağlanan web siteleri veya içerikler yahut üçüncü şahıslarca sunulan ürün ve hizmetler üzerinde bir kontrolü veya sorumluluğu olmadığından, bunların herhangi birini kullanmanızdan doğabilecek sonuçlardan hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır ve bunların kullanılmasından kaynaklanacak risklerin size ait olduğunu bilmekte ve kabul etmektesiniz.

 

Mülkiyet Konusu Haklar

BUNGE ticari markası ve tescil edilmiş olsun olmasın grafikler, logolar, “genel görüntü” ve ticari takdim şekli de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Bunge’nin diğer tüm ticari marka ve hizmet markaları üzerindeki mülkiyet hakları Bunge’ye ve/veya Bunge Limited bağlı şirketlerine aittir, ait olmaya devam edecektir ve ulusal ve uluslararası ticari marka kanunlarıyla korunmaktadır. Bunge’nin veya Bunge Limited’in veya ilgili Bunge Limited bağlı şirketinin önceden yazılı izni alınmadan bu ticari marka ve hizmet markalarının kullanılması yasaktır. Bu web sitesinde bulunan diğer ticari markalar, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Bunge bunlar, bunların sahipleri, ürünleri veya hizmetleri hakkında hiçbir beyanda bulunmamaktadır.

Bu web sitesindeki tüm içerikler ve bunları konu alan derlemeler Bunge’nin ve/veya Bunge Limited’in ve/veya Bunge Limited bağlı şirketlerinin (veya belli durumlarda, bu web sitesinin başka kullanıcılarının veya üçüncü şahıs içerik sağlayıcılarının) mülkiyetinde olup bu içerikler ulusal ve uluslararası ticari marka kanunlarıyla korunmaktadır. Bu web sitesinde yer verilen bilgiler yalnızca kendi kişisel kullanım amaçlarınız için veya temsil ettiğiniz işletmenin ticari amaçlı olmayan iç işlerinde Kullanım Koşullarında öngörüldüğü şekilde kullanılabilir, ancak bunlar içerik dışına çıkarılamaz veya yanıltıcı veya ayrımcı bir biçimde takdim edilemez. Bunge size açıkça vermediği tüm haklarını saklı tutmaktadır.

 

İleriye Dönük Açıklamalar

Bu web sitesinde yer verilen (veya bu web sitesinden doğrudan erişilebilen) materyaller ileriye dönük veya ileriye dönük olduğu düşünülebilecek açıklamalar içerebilir. İleriye dönük açıklamalar, tarihsel verileri temel almamakla birlikte, daha çok Bunge’nin veya Bunge Limited ve bağlı şirketlerinin gelecekteki sonuçlara, performansa, muhtemel müşterilere, fırsatlara ve etkinliklere ilişkin güncel beklentilerini ve tahminlerini yansıtır. Benzer şekilde, Bunge’nin veya Bunge Limited ve bağlı şirketlerinin amaçlarını, planlarını veya hedeflerini belirten açıklamalar da ileriye dönük açıklamalardır veya böyle olabilirler. Bu ileriye dönük açıklamalar bilinen ve bilinmeyen riskleri, belirsizlikleri ve öngörülmesi güç olan ve Bunge’nin veya Bunge Limited ve bağlı şirketlerinin gerçekleşen sonuçlarının, performansının veya başarılarının bu açıklamalarda gelecek için açıkça ve zımni olarak dile getirilen sonuç, performans ve başarılarından farklı olmasına yol açan diğer faktörleri içerir. Söz konusu risk, belirsizlik ve diğer faktörler Bunge’nin veya Bunge Limited ve bağlı şirketlerinin en güncel Faaliyet Raporlarında ve ilgili menkul kıymetler mevzuatı kapsamında yaptığı bildirimlerde açıklanmıştır. Bu web sitesinde yer verilen ileriye dönük açıklamalar ilk düzenlendikleri tarih itibariyle veya ilgili materyal üzerinde belirtilen tarihli olup, doğru ve eksiksiz olamayabilirler ve Bunge’nin ve Bunge Limited ve bağlı şirketlerinin sonradan meydana gelen olayları ve mevcut durumları yansıtmak için ileriye dönük açıklamaları aleni olarak güncelleme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bunge’nin ve Bunge Limited ve bağlı şirketlerinin ilgili mevzuat uyarınca yapılması öngörülenlerin dışında herhangi bir açıklama yapma zorunluluğu bulunmayıp, basın bültenleri veya resmi makamlara sunulması gerekli diğer şirket bildirimleri de dahil zaman yönünden hassas nitelik taşıyan bilgileri güncelleme, düzeltme, değiştirme veya bunlara ekleme yapma konusunda hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir.

 

Genel

Eğer herhangi bir yetkili mahkeme Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmünü her ne nedenle olursa olsun geçersiz veya uygulanamaz bulur ise, o hüküm mevzuatın elverdiği en geniş ölçüde uygulanacak olup, Kullanım Koşullarının diğer hükümleri bundan etkilenmeyip aynen geçerli olmaya devam edecektir. Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmünden feragat edilmesi o hükümden ileriye yönelik olarak veya tekrardan feragat edileceği anlamına gelmediği gibi, Kullanım Koşullarının diğer bir hükmünden feragat edildiği anlamına da gelmeyecektir.

 

Kullanım Koşulları sizin için olduğu kadar, mirasçılarınız, vasiyeti tenfiz memurlarınız, halefleriniz ve devralanlarınız için de bağlayıcı olup, Bunge’den önceden yazılı izin almadan bu anlaşmayı başkalarına devredemezsiniz, Bunge kendi takdirine bağlı olarak devir izni vermeyebilir. Kullanım Koşulları Bunge tarafından istenildiği zaman sonlandırılabilecek olup, sonlandırılmadıkça ve sonlandırılıncaya kadar geçerliğini koruyacaktır. Bunge bu anlaşmayı herhangi bir bildirimde bulunmaksızın başkalarına devredebilir.

Bu Kullanım Koşulları Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabidir.  Kullanım Koşullarından ya da bu web sitesinin kullanılmasından kaynaklanan uyuşmazlıklarda Türkiye Cumhuriyeti, İstanbul mahkemeleri yetkilidir.

Bunge’nin bağlı bulunduğu Bunge Limited web sitesi Kullanım Koşulları ile ilgili ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.bunge.com/terms-of-use
    WEBSİTESİ VERİ KORUMA POLİTİKASI

 

I. GİRİŞ

 

Bu politika, www.Bunge.com veya Jobs.bunge.com adresli web sitelerini ("Web Sitesi") ziyaret ettiğinizde Bunge Limited unvanlı şirketin (“Bunge”, “Şirket”, “biz”, “bizim” veya “bize”) sizden toplayacağı veya sizin sunacağınız bilgi türlerini ve söz konusu bilgilerin toplanması, kullanılması, muhafaza edilmesi, korunması ve ifşa edilmesine yönelik uygulamalarımızı açıklamaktadır. Bu politika, Şirketimiz veya üçüncü bir tarafın işlettiği başka bir web sitesinde veya Web Sitesi’ne bağlanabilecek veya Web Sitesi’nden erişilebilecek bir uygulama veya içerik (reklamlar dahil) aracılığıyla toplanacak bilgiler de dahil olmak üzere, çevrimdışı olarak veya başka şekillerde toplanan bilgiler için geçerli değildir.


Şirket, gizliliğinizi korumayı taahhüt etmektedir. Topladığımız bilgilerin türünü açıklamak ve size ait kişisel verilerin güvenliğini ve gizliliğini koruyan belirli uygulamalar ve kılavuzlar hakkında sizi bilgilendirmek amacıyla bu politikayı sunuyoruz. Lütfen bu politikayı dikkatlice okuyunuz. Bu politikada yer alan herhangi bir koşulu kabul etmiyorsanız Web Sitesi’ni kullanmayınız veya kişisel bilgilerinizi sunmayınız. Bu politika zaman zaman değiştirilebilecektir (Bkz. Veri Koruma Politikamızda Yapılacak  Revizyonlar).

II. HAKKINIZDA TOPLADIĞIMIZ BİLGİLER VE BUNLARI TOPLAMA ŞEKLİMİZ

 

Kişisel veriler olarak tanımlanan bilgileri de içereceği üzere, Web Sitemizin kullanıcılarından ve bu kullanıcılar hakkında çeşitli türden bilgileri toplamaktayız (“Kişisel Veriler”).

 

II. 1. Bize Verdiğiniz Bilgiler

 

II. 1. 1. Ziyaretçiler

 

Web Sitesi’nde veya Web Sitesi aracılığıyla topladığımız bilgiler arasında aşağıda belirtilenler bulunmaktadır:

 

 • Ziyaretçi olarak Web Sitemizdeki formları doldurarak sunduğunuz bilgiler. Bu bilgiler arasında e-uyarılara kayıt yaptırırken sunulan bilgiler ve ayrıca bilgi istemlerinizi ve taleplerinizi işlerken ve bunları yanıtlarken sunulan bilgiler de bulunmaktadır. Topladığımız veri türleri arasında adınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, ülkeniz, mesleğiniz ve ayrıca bilgi istemleriniz ve talepleriniz ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.


 • Bir yatırımcı olarak Web Sitemizdeki formları doldurarak sunduğunuz bilgiler. Bu bilgiler arasında e-uyarılara kayıt yaptırırken sunulan bilgiler ve ayrıca webcast’ler için kayıt yaptırırken ve bilgi istemlerinizi ve taleplerinizi işlerken ve bunları yanıtlarken sunulan bilgiler de bulunmaktadır. Topladığımız veri türleri arasında adınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, ülkeniz, mesleğiniz ve ayrıca bilgi istemleriniz ve talepleriniz ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. 

II. 1. 2. İş Başvurusunda Bulunanlar

 

Bunge Açık Pozisyonlar Kariyer Portalı'na girdiğinizde, unvanınıza ve konum tercihlerinize bağlı olarak seçtiğiniz açık işler için başvurmak üzere giriş yapmanız gerekir. Bir hesap oluşturmak için aşağıdaki bilgileri sunmalısınız:

 

 • E-posta adresi, şifre, ad ve soyad ve ikamet edilen ülke gibi bilgiler. İş başvurusunun kendisi ile ilgili olarak Web Sitesi’nde veya Web Sitesi aracılığıyla topladığımız bilgiler arasında aşağıda belirtilenler  bulunmaktadır:

 

 • Bir başvuru sahibi olarak Bunge kariyer portalına başvuruda bulunduğunuzda sunduğunuz bilgiler. Bu bilgiler arasında CV / özgeçmişinizde bulunan bilgiler, isminiz, adresiniz, telefon numaranız, yaşınız, doğum tarihiniz, uyruğunuz, medeni durumunuz ve aile durumunuz, emeklilik durumunuz, eğitim ve meslek belgeleriniz, önceki istihdamımıza ilişkin bilgiler, sosyal güvenlik numaranız ve referans verdiğiniz kişiler bulunmaktadır. Yalnızca ABD’deki işler açısından, bir başvuru sahibi olarak sunduğunuz bilgiler; ırksal veya etnik köken ve ceza mahkumiyetleri gibi Kişisel Veriler’in özel kategorilerini içerecektir. Kişisel Veriler’in özel kategorileri, yalnızca, açık izin alındığı durumlarda işlenecektir.

 

II. 2. Hakkınızda Topladığımız Bilgiler

 

II. 2. 1. Ziyaretçiler

 

Diğer web sitelerinde olduğu gibi, Web Sitemizde gezinirken ve Web Sitemizle etkileşimde bulunurken, aşağıdakiler de dahil olmak üzere gezinme eylemleriniz ve paternleriniz hakkında belirli bilgileri toplamak için otomatik veri toplama teknolojilerini kullanmaktayız:


 • Web Sitemiz’de erişimde bulunduğunuz ve kullandığınız kaynaklar, trafik verileri, konum verileri, log kayıtları, dil, erişim tarihi ve saati, sıklık ve diğer iletişim verileri dahil olmak üzere Web Sitemize yaptığınız ziyaretlerin detayları.

 • İşletim sisteminiz, ana makine alanınız ve tarayıcı türünüz dahil olmak üzere bilgisayarınız ve internet bağlantınız ile ilgili bilgiler.

 • Yönlendiren web sitelerinin ayrıntıları (URL).

 • Otomatik olarak topladığımız bilgiler, aşağıda belirtilen aksiyonlarda bulunmamızı sağlayanlar da dahil olmak üzere, Web Sitemizi geliştirmemize ve daha iyi ve daha kişiselleştirilmiş bir hizmet sunmamıza yardımcı olan istatistiksel verilerdir:

 • Web sitesi trafik paternlerinin belirlenmesi.

 • Web ziyaretlerinin sayılması.

 • Sitemizin performansını ölçebilmek ve iyileştirebilmek üzere trafik kaynaklarının belirlenmesi.

 • Hangi sayfaların ve içeriğin en popüler ve en az popüler olduğunu bilmemize yardımcı olması.

 • Daha sezgisel gezinme ipuçları sağlamak üzere site arama paternlerinin gözlemlenmesi.

 • Kullanıcı ziyaretleri arasında kullanıcı sıklığının ve süresinin belirlenmesi.

 

II. 2. 2. İş Başvurusunda Bulunanlar

 

Diğer web sitelerinde olduğu gibi, Web Sitemizde gezinirken ve Web Sitemizle etkileşimde bulunurken, aşağıdakiler de dahil olmak üzere gezinme eylemleriniz ve paternleriniz hakkında belirli bilgileri toplamak için otomatik veri toplama teknolojilerini kullanmaktayız:

 

 • Ana makine alanınız dahil olmak üzere bilgisayarınız ve internet bağlantınız ile ilgili bilgiler.

 • Yönlendiren web sitelerinin ayrıntıları (URL).

 • Otomatik olarak topladığımız bilgiler, aşağıda belirtilen aksiyonlarda bulunmamızı sağlayanlar da dahil olmak üzere, Web Sitemizi geliştirmemize ve daha iyi ve daha kişiselleştirilmiş bir hizmet sunmamıza yardımcı olan istatistiksel verilerdir:

 • Web sitesi trafik paternlerinin belirlenmesi.

 • Sitemizin performansını ölçebilmek ve iyileştirebilmek üzere trafik kaynaklarının belirlenmesi.

 

II. 3. Bu Web Sitesinde Kullanılan Çerezler

 

Web sitemiz tek oturumluk (geçici) ve çok oturumluk (kalıcı) çerezler kullanmaktadır. Geçici çerezler sadece web tarayıcınız açık olduğu sürece varlığını korurlar ve Web Sitemizde daha iyi gezinmeyi sağlamak gibi teknik amaçlar için kullanılır. Tarayıcınızı kapattığınızda bu çerez kaybolur. Kalıcı çerezler ise bilgisayarınızda daha uzun süreyle saklanırlar ve sitemizin özgün ziyaretçilerinin sayısını izleme ve bir sayfanın aldığı görüntüleme sayısı, bir kullanıcının bir sayfada ne kadar zaman harcadığı ve diğer ilgili bilgileri ve web sitesi istatistikleri gibi bilgileri edinme amaçları için kullanılırlar.


Çerezler, tek başlarına, Şirket tarafından kişisel kimliğinizi ifşa etmek için kullanılmayacaktır. Bu bilgi, Web Sitesini ziyaret ettiğinizde tarayıcınızı sunucularımıza tanıtır. Çerez kullanımını devre dışı bırakmak veya çerezleri bilgisayarınızdan kaldırmak istiyorsanız, tarayıcınızı kullanarak bunları devre dışı bırakabilir veya silebilirsiniz (çerezleri nasıl sileceğinizi öğrenmek için tarayıcınızın "Yardım" menüsüne bakınız); fakat Web Sitemizdeki belirli bilgilere erişebilmek için çerezleri etkinleştirmeniz gerekir.


Yıllık raporlarımız ve Proxy beyanlarımız, SEC düzenlemeleri uyarınca çerez içermemektedirler.

Web Sitemizde kullandığımız birinci taraf çerezlerinin ayrıntılı bir listesi aşağıda yer almaktadır:

 

II. 3. 1. Ziyaretçiler

 

 

 

BİRİNCİ TARAF ÇEREZLERİ

Çerez Türü

İsim

Amaç

Süre

Oturum(Drupal)

has_js

JavaScript'in etkin olup olmadığını belirler ve böylece Drupal, kullanıcı deneyimini geliştirmek açısından işlemleri daha verimli gerçekleştirebilir; site bu çerezi ayarlamadan işlev görmeyecektir.

Oturum sonu; Geçici

Sitedeki kullanıcı etkileşimini ölçmek için kullanılan

Google Analytics

_gid

Farklı kullanıcıları ayırt etmek için kullanılır. Ziyaret edilen her sayfa için farklı bir değer depolar ve günceller. 24 saat sonra otomatik olarak sona erer

24 saat; kendiliğinden sona erer

Google – Yukarıdaki ile aynı

_ga

Ölçülecek etki alanını belirler.

Farklı kullanıcıları ayırt eder.

Önceki ziyaretlerin sayısını ve zamanını hatırlar.

Trafik kaynağı bilgilerini hatırlar.

Bir oturumun başlangıç ​​ve bitiş zamanını belirler

Ziyaretçi-seviyesine ilişkin özel değişkenlerin değerini hatırlar.

[Not – herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini saklamaz; yeni kullanıcı için özgün müşteri id numarası üretir; bu sadece rastgele oluşturulmuş bir sayıyı içerir ve hiçbir kişisel bilgi saklanmaz].

Kalıcı (yerleştirilme /güncelleme sonrası 2 yıl)

Google – yukarıdaki ile aynı

_gat

Talep oranını kısmak için kullanılır. Yüksek trafikli sitelerde verilerin toplanmasını sınırlandırır.

10 dakika; kendiliğinden sona erer

 

 

 

 

II. 3. 2. İş Başvurusunda Bulunanlar

 

 

Bunge Açık Pozisyonlar Kariyer Portalında Kullanılan Çerezler

İsim

Açıklama

Tür

Süre

Devre Dışı Bırakma Yöntemi ve Devre Dışı Bırakılmasının Etkisi

rmk0

Şayet biliniyorsa kullanıcının şifreli email adresi. Başlangıçta, yeni bir kullanıcı İşe Alım Pazarlama sitesini ziyaret ettiğinde ve bir oturum açtığında oluşturulur. Kullanıcı bir email adresini bize sunduğunda güncellenir. Sitenin tamamı için SSL modu açıksa, çerez, tarayıcıdan SSL gibi güvenli bir protokol kullanılarak sunucuya gönderilir.

Kalıcı çerez veya oturum çerezi

Kalıcı ise çerezin süresi dolmaz. Oturum çereziyse, oturum bittiğinde çerezin süresi dolar.

Tarayıcılar veya bilgisayar yapılandırmalarıyla devre dışı bırak. Kullanıcı oturum açamayacaktır.

rmk1

Şayet varsa kullanıcının şifreli kimliği. Başlangıçta, yeni bir kullanıcı İşe Alım Pazarlama sitesini ziyaret ettiğinde ve bir oturum açtığında oluşturulur. Kullanıcı oturum açtığında veya bir üye olduğunda ve kendisine bir kullanıcı kimliği atandığında güncellenir. Sitenin tamamı için SSL modu açıksa, çerez, tarayıcıdan SSL gibi güvenli bir protokol kullanılarak sunucuya gönderilir.

Kalıcı çerez veya oturum çerezi

Kalıcı ise çerezin süresi dolmaz. Oturum çereziyse, oturum bittiğinde çerezin süresi dolar.

Tarayıcılar veya bilgisayar yapılandırmalarıyla devre dışı bırak. Kullanıcı oturum açamayacaktır.

rmk4

Kullanıcının e-posta adresini tekrar girmek zorunda kalmaması için, Subcribe kutusuna kullanıcının e-posta adresinin girilip girilmeyeceği. Başlangıçta, yeni bir kullanıcı İşe Alma Pazarlama sitesini ziyaret ettiğinde ve bir oturum açtığında oluşturulur. Kullanıcı kendi beni hatırla tercihlerini değiştirdiğinde güncellenir. Sitenin tamamı için SSL modu açıksa, çerez, tarayıcıdan SSL gibi güvenli bir protokol kullanılarak sunucuya gönderilir.

Kalıcı çerez veya oturum çerezi

Kalıcı ise çerezin süresi dolmaz. Oturum çereziyse, oturum bittiğinde çerezin süresi dolar.

Tarayıcılar veya bilgisayar yapılandırmalarıyla devre dışı bırak.

Önceden girilen email adresi çalışmayacaktır.

rmk12

Kullanıcının çerez politikası bannerini kabul edip etmediğini gösteren bir numara. Çerez ayarlanmamışsa, banner sunulabilir.


Çerezler ayarlanmışsa ve değeri 1 ise, banner gizlenebilir. Bu çerez, site genelinde hangi tür çerezlerin etkin olduğuna bakılmaksızın kullanıcı oturumları boyunca mevcudiyetini koruyacaktır. Kullanıcı, ya çerez politikasını görüntüleyerek ya da banneri kaldırmayı seçerek çerez politikası bannerini kabul ettiğinde kalıcı bir çerez olarak oluşturulur.

Kalıcı çerez veya oturum çerezi

Kalıcı ise çerezin süresi dolmaz. Oturum çereziyse, oturum bittiğinde çerezin süresi dolar.

Tarayıcılar veya bilgisayar yapılandırmalarıyla devre dışı bırak.

Kullanıcı çerez bannerini görmeye devam edecektir.

JSESSIONID

İstemcinin kullanıcıyı tanımlayabilmesi için oturumları sırasında kullanıcıların aygıtına yerleştirilen tek bir çerez. Bu çerez, site Sunucu Oturumu Çerezlerini kullanacak şekilde yapılandırıldığında, RMK0, RMK1 ve RMK4 çerezlerinin yerini alır. Yeni bir kullanıcı bir İşe Alma Pazarlama sitesini ziyaret ettiğinde bir oturum çerezi olarak oluşturulur. Geçerli oturum sona ermediği sürece değer güncellenmez, ki bu durumda tamamen yeni bir JSESSIONID çerezi ayarlanır

İstemci Oturumu

Tarayıcı oturumu sona erdiğinde çerez sona erer.

Tarayıcılar veya bilgisayar yapılandırmalarıyla devre dışı bırak. Kullanıcı oturum açamayacaktır.

Yük Dengeleyici çerez, örneğin:

●cookie_j2w


●BIGipServer~partition-saas_prod-

dc17_produc

tion~lb-2e5b2046-

3434


●BIGipServer~partition-saas_prod-

dc17_staging~lb-c13d27e2-500f


●BIGipServer~partition-saas_prod-

dc19_produc

tion~lb-8274e9fb-

a2c8


●BIGipServer~partition-saas_prod-

dc19_stag

ing~lb-91d270c3-1

381

Bir kullanıcının bir örnekten diğerine sıçramasını önleyen oturum yapışkanlığına yönelik çerez. Önceden bir çerez yoksa, kariyer sitesine yeni giriş yapıldıktan sonra tipik olarak F5 tarafından sunulur.Not

Yeni DC'ler çevrimiçi oldukça, bunların yeni Yük Dengeleme çerezleri bu paterni takip edecektir: BIGip

Server~partition-

saas_prod-dc<DC

number><random

key>

Oturum

Tarayıcı oturumu sona erdiğinde çerez sona erer.


 

 

 

 

 

 

 

III. BİLGİLERİNİZİ NİÇİN KULLANIYORUZ

 

Sizinle ilgili olarak toplanan Kişisel Verileri nasıl işlediğimize ve karşılık gelen yasal dayanağa ilişkin bilgiler aşağıda sunulmaktadır. İşleme çalışmasının aşağıda belirtilenlere dayandığı durumlarda size ait bilgileri işlemekteyiz:

 

III. 1. İzin, Meşru Menfaat veya Sözleşme Öncesi Yükümlülük

 

III. 1. 1. Ziyaretçiler

 

 

İşlemenin amacı

Yasal esas

E-uyarıları ve çevrimiçi web yayınlarını yönetmek

İzin

”Bize Ulaşın” formlarına cevap vermek

Şirket’in işletmesini gereken şekilde sevk ve idare etmeye yönelik meşru menfaat

 

 

 

 

III. 1. 2. İş Başvurusunda Bulunanlar

 

 

 

İşlemenin amacı

Yasal esas

Açık işler için başvuruda bulunan çalışan adayların işe alınması, başvuru sahipleriyle iletişim kurulması ve başvuruların işleme konulması

İstihdam öncesi sözleşme

 

 

III. 2. Yasal Yükümlülük

 

III. 2. 1. Ziyaretçiler ve İş Başvurusunda Bulunanlar

 

İşlemenin amacı

Yasal esas

Yasal yükümlülüklere, mevzuat soruşturmalarına veya davalara riayet ve Şirket’in zarar, hırsızlık, hukuki sorumluluk, hile, suiistimal veya diğer kusurlu edimlere karşı korunması

Yasal yükümlülük

 

 

 

IV. SİZE AİT BİLGİLERİN İFŞA EDİLMESİ

 

IV. 1. Ziyaretçiler

 

Kullanıcılarımız hakkındaki genel nitelikteki bilgileri ve herhangi bir veri sahibinin kimliğini ortaya koymayan bilgileri kısıtlama olmaksızın açıklarız. Yürürlükteki yasa ve mevzuatlara tabi olmak üzere, topladığımız veya bu politikada açıklandığı şekilde sunduğunuz Kişisel Verileri aşağıda belirtilen taraflara ifşa ederiz:

 

 • Grubumuzun herhangi bir üyesi, iştiraklerimiz ve yan kuruluşlarımız.

 • İşimizi desteklemek için veya yukarıda belirtilen faaliyetlerin idaresi ve desteklenmesi ile bağlantılı olarak kullandığımız ve Kişisel Verileri gizli tutmak ve bu verileri yalnızca kendilerine ifşa edilme amaçları için kullanmak açısından akdi yükümlülük altına olan yükleniciler, hizmet sağlayıcılar ve diğer üçüncü taraflar (örneğin veritabanı barındırma sağlayıcıları, geliştiriciler veya danışmanlar)

 • Web Sitesi kullanıcılarımız ile ilgili olarak Şirket’in tuttuğu Kişisel Bilgiler’in devredilen varlıklar arasında olacağı şekilde, ister karlı bir kuruluş olarak veya isterse bir iflas veya müflislik takibatı veya benzeri diğer bir takibat kapsamında Şirket’e ait varlıkların tamamını veya bir kısmını kapsayan bir birleşme, elden çıkarma, yeniden yapılandırma, tasfiye veya diğer bir satış veya devir işlemin kapsamında bir alıcı veya diğer bir halef

 • Kanuni bir yükümlülüğe riayet edebilmek için veya faturalama ve tahsilat maksatları için yapılacaklar da dahil olmak üzere kullanma koşullarımızı ve diğer sözleşmelerin koşullarını yaptırıma tabi tutmak amacıyla veya Şirket’in, müşterilerimizin veya üçüncü tarafların sahip olduğu hakları, mülkleri veya bunların emniyetini korumak üzere size ait Kişisel Verileri açıklama veya paylaşma yükümlülüğüne sahip olmamız.

 • Yürürlükteki yasa ve yönetmeliklerin gerektirdiği durumlarda, yalnızca vereceğiniz izne istinaden diğer maksatlar için

IV. 2. İş Başvurusunda Bulunanlar

Kullanıcılarımız hakkındaki genel nitelikteki bilgileri ve herhangi bir veri sahibinin kimliğini ortaya koymayan bilgileri kısıtlama olmaksızın açıklarız. Yürürlükteki yasa ve mevzuatlara tabi olmak üzere, topladığımız veya bu politikada açıklanan şekilde sunduğunuz Kişisel Verileri aşağıda belirtilen taraflara ifşa ederiz:


 • İş başvurularınızı ele almak ve takip etmek üzere grubumuzun üyelerinin, iştiraklerimizin veya yan kuruluşlarımızın İK departmanı veya İşe Alma Yöneticileri.

 

V. KİŞİSEL VERİLERİN SINIR ÖTESİ TRANSFERİ

 

Sizden topladığımız veriler, Avrupa Ekonomik Alanı (“EEA”) dışında kalan bir yere gönderilecek ve saklanacaktır. Söz konusu veriler, ayrıca, bizim için veya verileri bizim adımıza işleyen veri işlemcileri olarak hareket eden diğer kuruluşlar için çalışan EEA dışındaki personel tarafından işlenecektir. Bu çalışanlar arasında, talebinizin yerine getirilmesi ve destek hizmetlerinin sunulması görevlerini yerine getiren çalışanlar bulunmaktadır.

VI. VERİ SAKLAMA

 

Kanun tarafından aksi belirtilmedikçe, Şirket, toplanmış veya diğer şekillerde işlenmiş oldukları amaçlarla ilgili olarak artık gerekli olmadıklarında; vermiş olduğunuz izni geri çektiğinizde (işleme çalışmasının meşruluğunun vermiş olduğunuz izne bağlı olduğu durumlarda) ve işleme için başka bir yasal zemin bulunmadığında; işlemeye itiraz ettiğinizde ve işleme açısından geçerli meşru sebepler bulunmadığında; Kişisel Verileriniz yasadışı bir şekilde işlendiğinde; ve yasal yükümlülüklere uyulması gerektiğinde Kişisel Verileri silecektir.

 

Eğer iş başvurusunda bulunmuş bir kişiyseniz, Bunge size iş teklif etmedikçe veya teklif etmek üzere olmadıkça, profiliniz, oluşturulduktan üç yıl sonra otomatik olarak silinecektir.

VII. BİLGİLERİNİZİ KULLANMA VE İFŞA ETME ŞEKLİMİZLE İLGİLİ TERCİHLER

 

Bize sunduğunuz Kişisel Veriler ile ilgili olarak size seçenekler sunmak için çaba göstermekteyiz. Size ait bilgiler üzerinde aşağıdaki kontrolü sağlamak için mekanizmalar oluşturduk:

 

 • Çerez ayarları. Tarayıcı çerezlerinin tamamını veya bazılarını reddedecek veya çerez gönderildiğinde sizi uyaracak şekilde tarayıcınızı ayarlayabilirsiniz. Çerezleri devre dışı bırakır veya reddederseniz, bu sitenin bazı bölümlerine erişilemeyeceğini veya bazı bölümlerinin düzgün şekilde çalışmayacağını not ediniz.

 

VIII. KİŞİSEL VERİLERİNİZLE İLGİLİ HAKLARINIZ

 

Aşağıdaki hakları herhangi bir zamanda kullanabileceğinizi hatırlatmak istiyoruz:

 

 • Size ait Kişisel Verilerin işlenip işlenmediğine dair bizden teyit alma ve bunların işlenmeleri durumunda, Kişisel Verilere ve nasıl işlendiklerine dair bilgilere erişimde bulunma hakkı da dahil olmak üzere Kişisel Verilerinize erişim talep etme hakkı.

 

 • Ek beyanlarda bulunulmak suretiyle yapılacaklar da dahil olmak üzere tam olmayan Kişisel Verilerinizi tamamlatma hakkı da dahil olmak üzere size ait Kişisel Verilerin düzeltilmesini veya silinmesini sağlama hakkı ve size ait Kişisel Verilerin gecikilmeksizin silinmesini talep etmeye yönelik belirli haklar

 

 • Kişisel Verilerinizi belirli koşullar altında (örneğin Kişisel Verilerinizin doğruluğuna itiraz etmeniz, işlemenin hukuka aykırı olması, işlemenin amacı için Kişisel Verilerinize artık ihtiyaç duyulmaması veya otomatik karar almaya yönelik işleme çalışmalarına başka şekillerde itiraz etmeniz) işlemeye devam etmemizin sınırlandırılmasını da içermek üzere, size ait Kişiler Verilerin işlenmesini sınırlandırma hakkı

 

 • Kişisel Verilerinizin doğrudan pazarlama amaçları için işlendiği, işlemenin kamu yararına yürütülen bir görevin yerine getirilmesi açısından gerekli olduğu veya - işleme açısından bu menfaatlere nazaran öncelikli olan zorlayıcı meşru menfaatlerin bulunduğu tarafınızca gösterilmedikçe - Şirket’in veya üçüncü bir tarafın meşru menfaatlerinin içerdiği maksatlar için işlemenin gerekli olduğu durumlarda size ait Kişisel Verilerin işlenmesine itiraz etme hakkı

 

 • Kişisel Verilerinizi bizden başka bir veri sorumlusuna iletilmesini talep etmek açısından sahip olunan belirli hakları da içeren veri aktarma hakkı.

 

 • Veri işlemenin verdiğiniz izne dayanması durumunda, bu izni istediği zaman geri çekme hakkı.

 

 • Bir denetim makamına şikayette bulunma hakkı.

 

İş başvurusunda bulunan bir kişiyseniz ve Kişisel Verilerinizi görmek, değiştirmek veya silmek istiyorsanız, hesabınıza giriş yapınız.

 

Yukarıdaki haklarla ilgili talepler, joyce.yoo@bunge.com adresine bir e-posta gönderilerek yapılabilir.

IX. VERİ GÜVENLİĞİ

 

Kişisel Verilerinizi kazai kayıplardan ve yetkisiz erişimlerden, kullanımlardan, kurcalamalardan ve ifşalardan korumak için tasarlanmış olan önlemler almış bulunmaktayız:

IX. 1. Ziyaretçiler

 

 • Kimlik ve erişim yönetimi (IAM),

 • Şifre rotasyonu,

 • Log yönetimi vasıtasıyla erişim kontrolü izleme,

 • Gerektiğinde yapılan eskalasyonlar da dahil olmak üzere, gerçek zamanlı tehdit yönetimi ve müdahalesi, ve

 • Kötü amaçlı girişimlere karşı önde gelen güvenlik duvarı teknolojilerinin ve üçüncü taraf DDoS korumasının kullanımı.

 

Ayrıca, tüm siber güvenlik uygulamalarının güncel olmasını ve sürekli değişen tehditlerle aynı hızda gelişmesini sağlamak üzere bir siber güvenlik komitesi kurulmuştur.

IX. 2. İş Başvurusunda Bulunanlar

 

 • Rol tabanlı izinler aracılığıyla merkezi olarak yönetilen güvenlik ve erişim (örneğin erişimin ilgili işe alma takımları ve işe alma yöneticileri ile sınırlandırılması).

Bu politikaya uygun olarak bize sunulan Kişisel Veriler, iletilmeleri sırasında şifreleneceklerdir.

X. ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ

 

Web sitemiz, kontrolümüz dışındaki diğer web sitelerine yönelik (örneğin Facebook.com/bunge, linkedin.com/company/bunge, vb) linkler veya referanslar içerebilir. Bu politikanın söz konusu web siteleri için geçerli olmadığını not ediniz. Şirket, girdiğiniz linkli veya referanslı web sitelerinin gizlilik beyanlarını ve koşullarını okumanızı tavsiye etmektedir. Bu üçüncü taraf web siteleri kendi çerezlerini ve diğer izleme cihazlarını size gönderecekler, IP adresinizi kaydedecekler ve diğer şekillerde veri toplayacaklar veya Kişisel Verileri talep edeceklerdir. Şirket, üçüncü şahısların kendi web siteleriyle bağlantılı olarak yaptıkları işlemleri veya size ait Kişisel Verileri nasıl ele aldıklarını kontrol etmemektedir ve bunlardan sorumlu değildir. Dikkatli olunuz ve ilave bilgi edinmek için her üçüncü taraf web sitesinde yayınlanan veri koruma politikalarına bakınız.

XI. 16 YAŞ ALTI ÇOCUKLAR

 

Web Sitemizin 16 yaşın altındaki çocuklar tarafından kullanılması öngörülmemektedir ve Şirket 16 yaşın altındaki çocuklardan bilerek Kişisel Veriler toplamamakta veya kullanmamaktadır. 16 yaşın altındaki hiç kimse Web Sitesine veya Web Sitesinde bilgi sunamaz. 16 yaşın altındaki bir çocuktan Kişisel Veriler topladığımızı veya aldığımızı öğrenmemiz durumunda bu bilgileri sileceğiz. 16 yaşın altındaki bir çocukla ilgili herhangi bir bilgiye sahip olabileceğimize inanıyorsanız, lütfen joyce.yoo@bunge.com adresinden bizimle iletişime geçiniz.

XII. VERİ KORUMA POLİTİKAMIZDA YAPILACAK REVİZYONLAR

 

Bu politikayı istediğimiz zaman değiştirme hakkımızı saklı tutmaktayız. Yaptığımız tüm değişiklikler bu sayfada duyurulacaktır. Kişisel Verilerinizi ele alma şeklimizde önemli değişiklikler yapmamız durumunda, bu Web Sitesi Veri Koruma Politikasına ilişkin ayrı bir banner aracılığıyla Web Sitesi ana sayfasında yapılacak bir duyuru vasıtasıyla sizi bilgilendireceğiz. Bu politikanın en son revize edildiği tarih, sayfanın üst kısmında belirtilmektedir.

XIII. VERİ SORUMLUSU & İLETİŞİM BİLGİLERİ

 

Bu web sitesinin amaçları açısından veri sorumlusu, 50 Main Street White Plains, NY 10606, ABD adresinde yerleşik olan Bunge Limited unvanlı şirkettir.

 

Bu politika ve gizlilik uygulamalarımızla ilgili sorularınız veya endişeleriniz için joyce.yoo@bunge.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.


  ©2010 Bunge Türkiye   Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası